JK Architekti – ateliér navrhující bydlení i veřejná prostranství
Studio JK Architekti založil v roce 2007 Ing. arch. Jan Kasl, který je zároveň od roku 2019 předsedou představenstva České komory architektů.
Chcete do Prahy zajet na výlet, zrovna jste se sem nastěhovali do nového bytu anebo v hlavním městě žijete celý život? Na českou metropoli se dá dívat různými pohledy, jedno je ale jisté – toto město v srdci Evropy mnozí nazývají tím nejkrásnějším, které navštívili. Praha se může totiž chlubit mnoha architektonickými skvosty: od vznešené dominanty Pražského hradu s katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha po romantická zákoutí Hradčan a Malé Strany přes působivé secesní a kubistické domy stejně jako brutalistické a funkcionalistické budovy s fasádami ze skla, kovu a betonu až po moderní architekturu Tančícího domu a do budoucna i Vltavské filharmonie.
Představíme vám architekty, kteří dali Praze tvář, a umělce, kteří pomáhají vytvářet zajímavý veřejný prostor pro obyvatele i návštěvníky metropole. Přesvědčte se na vlastní oči, že Praha je právem jedním z nejnavštěvovanějších a nejopěvovanějších měst světa. Válkou málo dotčené, a proto jedinečně zachovalé historické centrum, jež bylo v roce 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, nabízí zcela úchvatnou přehlídku architektonických stylů. Pojďte se s námi projít Prahou stověžatou, podívat se zblízka na její nejznámější skvosty, ale také objevit prozatím neokoukaná okouzlující místa.
Studio JK Architekti založil v roce 2007 Ing. arch. Jan Kasl, který je zároveň od roku 2019 předsedou představenstva České komory architektů.
Před 150 lety se narodil slovinský architekt a urbanista Jože (Josip) Plečnik, který během svého života ovlivnil nejen vzhled Prahy, ale i mysl mnoha studentů. Pod vedením profesora Oty Wagnera absolvoval svá architektonická studia ve Vídni a roku 1904 zde založil vlastní ateliér.
Věděli jste, že poslední nový koncertní sál pro symfonickou hudbu vznikl v Praze před více než 100 lety? Přesto, že historické koncertní sály jsou pastvou pro oči a byly udržovány a rekonstruovány, Praha potřebuje kulturní centrum odpovídající standardům 21. století.